Seria EVX-FHD

EVX-FHD515IR-II-G

Nowość

Numer katalogowy: EVX-FHD515IR-II-G

 • Tryb TVI/AHD: 2592 x 1944 px - 5 Mpx
 • Tryb CVI/TVI/AHD: 2560 x 1440 px - 4 Mpx
 • SONY STARVIS 5.14Mpx IMX335
 • Obiektyw regulowany: 2.8-12 mm
 • Promiennik IR Black Glass
 • Mechaniczny filtr podczerwieni ICR - TDN
 • Oświetlacz IR, zasięg do 60 metrów
Gdzie kupić?

Seria EVX-FHD - kamery 4-systemowe firmy EVERMAX. Przysył sygnału 5 Mpx w transmisji AHD, HDCVI, HDTVI (Turbo HD)

 

OPIS:

EVX-FHD515IR II G EVERMAX Kamera w obudowie tubowej 4-systemowa: AHD (Analog High Definition) 5 Mpx / HDCVI (High Definition Composite Video Interface) 4 Mpx / HDTVI (High Definition Transport Video Interface) 5 Mpx / ANALOG 960H. Rodzina kamer EVX-FHD przeznaczona do budowy wysokiej klasy systemów monitoringu. Cała seria urządzeń została oparta o technologię firmy SONY (przetwornik STARVIS model IMX335, procesor obrazu DSP EN781). Przetwornik posiada ustanowiony przez SONY indeks SNR1s® na poziomie 0.59 Lux, stanowiący gwarancję lepszej jakości obrazu przy słabym oświetleniu. EVX-FHD515IR-II-G posiada wbudowany obiektyw o regulowanej ogniskowej 2.8-12 mm, funkcję Dzień/Noc z mechanicznym filtrem ICR – TDN oraz trybem SMART, ekranowe menu OSD, dostępne przy użyciu joysticka OSD na kablu sygnałowym kamery, bądź z poziomu rejestratorów cyfrowych (system CVI / TVI) poprzez funkcję PTZ. Oświetlacz IR o zasięgu 60 m wyposażony został w wysokowydajne diody LED w ilości 6 szt. Obudowa wandaloodporna, klasa szczelności IP66, kolor: grafitowy.

 

Kamera obsługuje funkcję True WDR 100dB, umożliwiającą obserwację obszaru, na którym znajdują się elementy mocno kontrastowe (jasne/ciemne). Za przykład może posłużyć tu kamera umieszczona wewnątrz budynku i skierowana obiektywem na przeszklone drzwi wejściowe. Dzięki realizacji poszerzonej dynamiki, jest możliwość obserwacji osób wchodzących bez typowego "prześwietlenia" obrazu, mającego miejsce w przypadku urządzeń pozbawionych funkcji WDR. Metoda działania funkcji - czujnik obrazu WDR rejestruje kilka zdjęć z krótkimi i długimi czasami ekspozycji, a następnie łączy je w jedną klatkę. Rzeczywisty WDR można regulować za pomocą trzech wstępnie ustawionych poziomów (niski / średni / wysoki), w zależności od warunków oświetleniowych.

 

Kamera tubowa EVX-FHD515IR-II-G posiada promiennik IR wykonany w technologii Black Glass.

 

Kamery serii FHD500 EVERMAX wyposażone w przetwornik SONY STARVIS IMX335 o rozdzielczości 5.14 Mpx i obsługujące 4 systemy transmisji, to rozwiązanie zapewniające uzyskanie obrazu 5 Mpx – 2592 x 1944 px, przy użyciu tradycyjnego przesyłu sygnału wideo za pomocą kabla koncentrycznego lub skrętki UTP. Seria EVX-FHD500 EVERMAX, czyli seria kamer oferująca najwyższą jakość obrazu w technologii HD-CVI / HD-TVI (Turbo HD) / AHD, współpracuje także z analogowymi rejestratorami poprzez wyjście CVBS. Kamery generują obraz analogowy o rozdzielczości około 1000 linii TV przy współpracy z rejestratorami 960H.

 

EVX-FHD515IR-II-G ustawiona jest fabrycznie w trybie HDCVI w rozdzielczości 4 MPx.

 

Przesył sygnału 5.0 MPx - kamery 4-systemowe obsługujące systemy transmisji AHD / HDCVI / HDTVI (Turbo HD)

 

NAJWAŻNIEJSZE FUNKCJE KAMER SERII EVX-FHD:

 • [3DNR] - REDUKCJA SZUMÓW – Digital Noise Reduction.

Tryb zaawansowanej redukcji szumów. Poprawa jakości obrazu w nocy poprzez redukcję smużenia oraz szumów powstałych na skutek słabego oświetlenia sceny.

 

 • [AE] - EKSPOZYCJA - Auto Exposure.

Funkcja automatycznego ustawiania ekspozycji obrazu. Funkcja kontroluje oświetlenie sceny w warunkach pracy kamery i dopasowuje do nich jasność generowanego obrazu. W kamerze przypisano klika automatycznych trybów pracy w zależności od zlokalizowania oświetlenia mającego wpływ na oświetlenie sceny.

 

 • TRYB PRACY DZIEŃ/NOC – Day/Night.

Funkcja pozwalająca na przełączanie pomiędzy trybem kolorowym i czarno-białym. Funkcja pozwala na osiągnięcie najlepszej jakości obrazu, zarówno podczas pracy w dzień jak i przy słabym oświetleniu. Zastosowanie mechanicznego filtra światła podczerwonego ICR, dodatkowo umożliwia poprawną pracę funkcji AWB w dzień oraz doświetlanie sceny światłem IR w nocy.

[SMART] – Automatyczne przełączenie pomiędzy trybami kolor i czarno-biały. Tryb zalecany do pracy w warunkach zewnętrznych.
[KOLOR] – Praca wyłącznie w trybie kolorowym.
[B/W] – Praca wyłącznie w trybie czarno-białym.

 

 • [TRUE WDR 100dB] - SZEROKI ZAKRES DYNAMIKI – Digital Wide Dynamic Range.

Funkcja szerokiego zakresu dynamiki WDR. Pozwala na uzyskanie lepszego obrazu, w przypadku znaczących różnic w oświetleniu obserwowanej przez kamerę sceny.

 

 • [WB] - BALANS BIELI – White Balance.

Tryb automatycznego balansu bieli. Funkcja pozwala na dopasowanie poziomu bieli do typu i temperatury oświetlenia sceny. W kamerze przypisano klika automatycznych trybów pracy w zależności od typu i poziomu jasności mającego wpływ na obserwowane otoczenie.

 

POZOSTAŁE CECHY KAMER EVX-FHD:

 • Obiektyw o zmiennej ogniskowej 2.8-12mm. Dostosowanie pola widzenia kamery do potrzeb użytkownika.

Kamera wyposażona jest w doskonały i w pełni regulowany obiektyw o zmiennej ogniskowej od 2.8 mm do 12 mm oraz korekcji światła podczerwonego IR. Pomimo wykorzystania w kamerze analogowej to jeden z najlepszych obiektywów w swojej klasie mogący obsługiwać kamery cyfrowe o rozdzielczości do 5.0 Mpx.

 

 • SONY STARVIS model IMX335. Przetwornik obrazu o wysokiej czułości - rozdzielczość 5.0 MPx.

Kamery serii EVX-FHD oparte zostały o najnowszej generacji przetwornik obrazu SONY STARVIS model IMX335 (matryca CMOS) - rozdzielczość 5.0 MPx. Chip IMX335 o typie 1/2.8" i liczbie efektywnych pikseli 5.14 MPx, charakteryzuje wysoka czułość, obraz pozbawiony smużenia oraz naturalne odwzorowanie kolorów R, G, B dzięki wykorzystaniu zaawansowanej techniki filtrów mozaikowych. Przetwornik wykorzystuje technologię STARVIS “back-illuminated”, czyli tzw. strukturę tylnej iluminacji polegającą na szczególnym rozmieszczeniu światłoczułych elementów w celu zwiększenia ilości światła pochłanianego przez kamerę. Skutkuje to poprawą doświetlenia i jakości obrazu, zwłaszcza w warunkach nocnych.Najnowszej generacji przetwornik od firmy SONY ponadto posiada wbudowaną migawkę elektroniczną ze zmiennym czasem integracji, zapewniającą wysoką stabilność wyświetlanego obrazu.

 

Przetwornik obrazu SONY STARVIS model IMX335. Kamery 4-systemowe 5.0 MPx serii EVX-FHD EVERMAX.

 

 • Kamera Dzień/Noc z filtrem ICR (TDN), czyli skuteczny monitoring w każdych warunkach oświetlenia.

Wszystkie dostępne kamery z oferty firmy EVERMAX są kamerami wyposażonymi w funkcję Dzień/Noc. Funkcja ta polega na przełączeniu obrazu kolorowego na czarno-biały w słabych warunkach oświetleniowych. Obraz kolorowy dla ludzkiego oka jest znacznie bardziej przyswajalny, a co za tym idzie o wiele bardziej czytelny i wyraźny. Jednak w słabych warunkach oświetlenia, nocą lub w ciemnych, nieoświetlonych pomieszczeniach, zmysł wzroku staje się ograniczony i niestety zawodny. Kamery serii EVX-FHD wyposażone zostały w mechaniczny filtr światła podczerwonego ICR, co powoduje, iż obraz widziany w nocy jest doskonałej jakości. Rozwiązanie to określane jest jako TDN (TrueDayNight), a dodatkowo połączone z redukcją szumów DNR znakomicie sprawdza się nawet w ekstremalnych warunkach oświetlenia.

 

 • Wielofunkcyjne menu ekranowe OSD. Programowanie funkcji kamer EVERMAX.

Kamery wyposażone są w menu ekranowe OSD, umożliwiające dostosowanie wszystkich parametrów kamery do konkretnych warunków pracy. Wszystkie parametry zaprogramowane zostały w sposób fabryczny dla najlepszego odbioru kamery w typowych i najczęściej stosowanych warunkach. Dzięki różnorodnym ustawieniom dostępnym w menu ekranowym OSD, możemy dostosować je do pracy w praktycznie każdym środowisku nawet o specyficznych i nietypowych wymaganiach.

 

 • Certyfikaty i 2 lata gwarancji.

Kamery EVERMAX serii EVX-FHD posiadają polskie instrukcje obsługi, dwuletnią gwarancję oraz wszelkie niezbędne certyfikaty dopuszczające je do obrotu oraz sprzedaży na rynku Polski i Unii Europejskiej.

 

Ilustracja systemu transmisji HDCVI / HDTVI / AHD 5.0 MPx

ModelEVX-FHD515IR-II-G
ProducentEvermax
Standard

CVBS (analog)

HDCVI / HDTVI (Turbo HD) / AHD

Typ przetwornika1/2.8" CMOS 5.14 Mpx z filtrem ICR
Rodzaj przetwornikaSONY STARVIS IMX335
Procesor obrazuDSP EN781
Wielkość matrycy5.14 Mpx
Rozdzielczość HDTVI / AHD2592 x 1944 px - 5 Mpx
Rozdzielczość HDCVI / HDTVI / AHD2560 x 1440 px - 4 Mpx
Rozdzielczość CVBS (analog)960H
System pracyPAL
Obiektyw2.8-12 mm
Klasa obiektywu5.0 Mpx z korekcją IR
Tryb pracy

Inteligentny Dzień/Noc

Kolor/BW

Oświetlacz IRTak
Wykonanie promiennika IRTechnologia Black Glass
Zasięg IRdo 60 m (diody LED x6 szt.), Smart IR
Filtr podczerwieni ICRFunkcja TDN (True Day/Night)
Minimalne oświetlenie0.01 Lux (0 Lux przy wł. IR)
Elektroniczna migawkaPAL: 1/25 sek. ~ 1/50.000 sek.
Rodzaj synchronizacjiWewnętrzna
Stosunek sygnał/szum (S/N)≥50db
System skanowaniaProgressive Scan
Wybrane funkcje

ICR - Mechaniczny filtr podczerwieni

Dzień/Noc tryb SMART

3DNR - Redukcja szumów

Szeroki zakres dynamiki - WDR 100dB

AWB - Automatyczny balans bieli

AE - Automatyczna ekspozycja

AGC - Automatyczna kontrola wzmocnienia

BACKLIGHT - Kompensacja światła

Rodzaj obudowyMetalowa
Typ obudowyTubowa
Klasa szczelnościIP66
Kolor obudowy

Grafitowy

Uchwyt 3-AXISTak, możliwość montażu kamery na każdej płaszczyźnie
Opcjonalne uchwyty montażoweEVX-C-B15-G, EVX-C-BU1-G
Język menu OSD

Angielski, chiński

Waga1100 g
Wymiary (W x H x D)205 x 84 x 75 mm
Temperatura/Wilgotność pracy-20 ~ +45° C / 95%
Przechowywanie-20 ~ +60° C / 95%
ZasilanieDC 12 V
Pobór prądu1000 mA
Karta katalogowa kamery tubowej EVX-FHD515IR-II EVERMAX pobierz
Skrócona instrukcja obsługi kamer serii EVX-FHD5xxIR EVERMAX ver 1-3 pobierz
Uchwyty montażowe współpracujące z kamerami EVERMAX serii EVX-FHDxxxIR pobierz
Wykaz funkcji menu ekranowego OSD - kamery EVERMAX serii EVX-FHD5xxIR pobierz
Certyfikat zgodności CE kamer serii EVX-FHD5xxIR EVERMAX pobierz

Sprawdź jeszcze