Kamery do monitoringu o rozdzielczości 1000 linii TV. Nowa seria EVX-1000

Linia EVX-1000 to zupełnie nowa rodzina kamer analogowych, które wyposażone zostały w przetwornik CMOS Exmor™ firmy SONY o rozdzielczości 1.3 Megapixel. Tego typu rozwiązanie powoduje, że oferowane kamery zdecydowanie przewyższają parametrami dotychczasowe produkty analogowe i zdecydowanie poprawiają skuteczność systemu monitorowania. EVX-1000 podobnie jak pozostałe rodziny, oparta jest o klika różnych kamer wewnętrznych oraz zewnętrznych. Największą zaletą kamer poza wysoką rozdzielczością jest mechaniczny filtr światła podczerwonego ICR, praca w trybie TDN - TrueDayNight. Poszczególne modele opisane zostały w dziale PRODUKTY.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE NA TEMAT PRZETWORNIKA W DZIALE TECHNOLOGIA - EXMOR™ SONY.

 

NAJWAŻNIEJSZE FUNKCJE KAMER SERII EVX-1000:

3D-NR - 3D NOISE REDUCTION – Redukcja szumów.
Tryb zaawansowanej redukcji szumów. Poprawa jakości obrazu w nocy poprzez redukcję smużenia oraz szumów powstałych na skutek słabego oświetlenia sceny.

AE - AUTO EXPOSURE – Automatyczna ekspozycja.
Funkcja automatycznego ustawiania ekspozycji obrazu. Funkcja kontroluje oświetlenie sceny w warunkach pracy kamery i dopasowuje do nich jasność generowanego obrazu. W kamerze przypisano kilka automatycznych trybów pracy w zależności od zlokalizowania oświetlenia mającego wpływ na oświetlenie sceny.

WB - WHITE BALANCE – Automatyczny balans bieli.
Tryb automatycznego balansu bieli. Funkcja pozwala na dopasowanie poziomu bieli do typu i temperatury oświetlenia sceny. W kamerze przypisano klika automatycznych trybów pracy w zależności od typu i poziomu oświetlenia mającego wpływ na oświetlenie sceny. Kamera posiada klika zaawansowanych trybów dostępnych w opcjach Menu OSD.

DAY&NIGHT – Tryb pracy Dzień/Noc.
Funkcja pozwalająca na przełączanie pomiędzy trybem kolorowym i czarnobiałym. Funkcja pozwala na osiągnięci najlepszej jakości obrazu, zarówno podczas pracy w dzień jak i przy słabym oświetleniu. Zastosowanie mechanicznego filtra światła podczerwonego ICR, dodatkowo umożliwia poprawną pracę funkcje AWB w dzień oraz doświetlanie sceny światłem IR w nocy. Do wyboru następujące tryby: AUTO, EXTERNAL, COLOR i B&W.

ZONE MASKING – Maski prywatności.
Funkcja umożliwia tworzenie i umieszczanie na obrazie do 8 stref prywatnych o dowolnym rozmiarze i wyglądzie.

MOTION DETECTION – Detekcja ruchu.
Funkcja wyzwalania trybów alarmowych poprzez detekcję obrazu kamery. Możliwe stworzenie 4 dowolnie położonych stref o zróżnicowanym rozmiarze.

ZOOM IN – Zoom cyfrowy.
Możliwość wykonywania 5 krotnego zoom'u cyfrowego z poziomu Menu OSD.

IMAGE ENHANCE – Dopasowanie obrazu.
Kilka ustawień kamery umożliwiające dopasowanie obrazu do konkretnych warunków środowiska i oświetlenia sceny. Możliwość dopasowania parametrów: ostrość, kontrast, nasycenie. Kamera posiada także możliwość zmiany jasności obrazu, a także obrotu obrazu w pionie i poziomie. 

 

POZOSTAŁE CECHY KAMER EVX-1000:

Obiektyw o zmiennej ogniskowej 2.8-12 mm. Dostosowanie pola widzenia kamery do potrzeb użytkownika.
Kamera wyposażona jest w doskonały i w pełni regulowany obiektyw o zmiennej ogniskowej od 2,8 mm. do 12 mm oraz korekcji światła podczerwonego IR. Pomimo wykorzystania w kamerze analogowej to jeden z najlepszych obiektywów w swojej klasie mogący obsługiwać kamery cyfrowe o rozdzielczości do 2Mpix. Dzięki takiemu obiektywowi, obraz o wysokiej rozdzielczości pozostaje bardzo dokładny, a pole widzenia kamery osiąga zakres od około 90° do około 25°.

Kamera Dzień/Noc z filtrem ICR (TDN), czyli skuteczny monitoring w każdych warunkach oświetlenia.
Wszystkie dostępne kamery z oferty firmy EVERMAX są kamerami wyposażonymi w funkcję Dzień/Noc. Funkcja ta polega na przełączeniu obrazu kolorowego na czarno-biały w słabych warunkach oświetleniowych. Obraz kolorowy dla ludzkiego oka jest znacznie bardziej przyswajalny, a co za tym idzie o wiele bardziej czytelny i wyraźny. Jednak w słabych warunkach oświetlenie, nocą lub w ciemnych, nieoświetlonych pomieszczeniach, zmysł wzroku staje się ograniczony i niestety zawodny. Kamery serii EVX-1000 wyposażone zostały w mechaniczny filtr światła podczerwonego ICR, co powoduje, iż obraz widziany w nocy jest doskonałej jakości. Rozwiązanie to określane jest jako TDN (TrueDayNight), a dodatkowo połączone z zaawansowaną redukcją szumów 3D-NR znakomicie sprawdza się nawet w ekstremalnych warunkach oświetlenia.

Menu ekranowe OSD. Programowanie funkcji kamer EVERMAX.
Kamery wyposażone są w menu ekranowe OSD, umożliwiające dostosowanie wszystkim parametrów kamery do konkretnych warunków pracy. Podstawowe funkcje oraz funkcje dodatkowe jak maski prywatności, strefy detekcji, itd. opisane są szczegółowo w instrukcji obsługi. Wszystkie parametry zaprogramowane zostały w sposób fabryczny dla najlepszego odbioru kamery w typowych i najczęściej stosowanych warunkach. Dzięki różnorodnym ustawieniom dostępnym w menu ekranowym OSD, możemy dostosować je do pracy w praktycznie każdym środowisku nawet o specyficznych i nietypowych wymaganiach.

UTC, nowy wygodny sposób dostępu do ustawień menu ekranowego OSD kamer EVERMAX serii 1000 i 700.
Wszystkie kamery nowej serii 700 oraz 1000 zostały wyposażone w przydatną i niezwykle wygodną funkcję zdalnego dostępu do menu ekranowego kamer zwaną UTC. Największą zaletą tego rozwiązania jest wykorzystanie istniejących przewodów sygnału wizyjnego (przewód koncentryczny. skrętka UTP) bez potrzeby stosowania dodatkowych, przewodów dla uruchomienia tej funkcji. Sterowanie odbywa się przy wykorzystaniu dedykowanego kontrolera EVX-UTC-CR1.